TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61857-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN SPADE TERM 14-18AWG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.375" (9.53mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.400" (10.16mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Stud/Tab Size | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.930" (23.62mm) |
| Insulation Diameter | 0.090" ~ 0.150" (2.29mm ~ 3.81mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Tongue Inside Opening | 0.197" (5.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Length - Termination | 0.350" (8.89mm) |
| Base Product Number | 61857 |