TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61891-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN TERM PIN 14-18AWG CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Length - Barrel | 0.350" (8.89mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Male, Pin (Plug) |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Series | Shur-Plug |
| Length - Overall | 0.710" (18.03mm) |
| Insulation Diameter | 0.085" ~ 0.210" (2.16mm ~ 5.33mm) |
| Diameter - Barrel | 0.156" (3.96mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 61891 |