TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
62022-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.437
$0.437
10
$0.37525
$3.7525
25
$0.3306
$8.265
50
$0.304
$15.2
100
$0.29203
$29.203
250
$0.262238
$65.5595
500
$0.250325
$125.1625
1000
$0.208601
$208.601
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 62022 |