62111926-0-E-N
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
62111926-0-E-N
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking O I
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 621
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V