62112917-E-0-N
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
62112917-E-0-N
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V