TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
626377-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.441" (11.20mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.752" (19.10mm) |
| Insulation Diameter | 0.079" ~ 0.118" (2.00mm ~ 3.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 626377 |