Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
62684-45110E9ALF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.5MM R/A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.0355
$1.0355
10
$0.8778
$8.778
25
$0.8417
$21.0425
50
$0.82384
$41.192
100
$0.788025
$78.8025
250
$0.716376
$179.094
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Actuator Color | Black |
| Mating Cycles | 20 |
| Housing Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Voltage Rating | 50V |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.079" (2.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Last Time Buy |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector/Contact Type | Contacts, Bottom |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Cable End Type | Tapered |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 45 |
| Contact Finish Thickness | 2.00µin (0.051µm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Series | OPU |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Housing Color | Beige |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Flat Flex Type | FPC |
| Base Product Number | 62684 |
| Actuator Material | Thermoplastic, Glass Filled |