TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
62811-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 14-18AWG 0.250
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.209
$0.209
10
$0.1748
$1.748
25
$0.15466
$3.8665
50
$0.14459
$7.2295
100
$0.134235
$13.4235
250
$0.118712
$29.678
500
$0.113544
$56.772
1000
$0.0929
$92.9
2500
$0.085158
$212.895
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.110" ~ 0.160" (2.79mm ~ 4.06mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 62811 |