Amphenol Limited
Produkt-Nr.:
62GB-14E10-07SN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
62GB 7C 7#20 SKT RECP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$42.8545
$42.8545
10
$39.32145
$393.2145
25
$37.80924
$945.231
50
$36.54878
$1827.439
100
$34.53231
$3453.231
250
$33.524056
$8381.014
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polychloroprene |
| Ingress Protection | Environment Sealed |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 50.0µin (1.27µm) |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Zinc Cobalt |
| Shell Size - Insert | 10-7 |
| Mfr | Amphenol Limited |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Aerospace, Communication Systems, Industrial, Instrumentation, Mass Transit, Military |
| Number of Positions | 7 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | 62GB |
| Shell Material | Aluminum |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 62GB14 |