Amphenol Limited
Produkt-Nr.:
62GB-16F14-12PN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
62GB 12C 8#20, 4#16 PIN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$82.4885
$82.4885
10
$75.6941
$756.941
25
$72.78292
$1819.573
50
$70.35681
$3517.8405
100
$66.475015
$6647.5015
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | 0.375" (9.52mm) |
| Backshell Material, Plating | Aluminum, Olive Drab Zinc Cobalt |
| Insert Material | Polychloroprene |
| Ingress Protection | Environment Sealed |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 50.0µin (1.27µm) |
| Current Rating (Amps) | 7.5A, 13A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Zinc Cobalt |
| Shell Size - Insert | 14-12 |
| Mfr | Amphenol Limited |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Aerospace, Communication Systems, Industrial, Instrumentation, Mass Transit, Military |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | - |
| Series | 62GB |
| Shell Material | Aluminum |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 62GB16 |