TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
63170-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RING OVAL 14-18AWG M4 CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.315" (8.00mm) |
| Terminal Type | Oval |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Stud/Tab Size | M4 Stud |
| Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.768" (19.50mm) |
| Insulation Diameter | 0.100" ~ 0.140" (2.54mm ~ 3.56mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 63170 |