TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
6318430-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 5POS 2.50MM R/A SLDR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$10.906
$10.906
10
$9.86385
$98.6385
100
$8.55893
$855.893
500
$8.193579
$4096.7895
1000
$7.306374
$7306.374
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Current Rating (Amps) | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Connector Style | Battery |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 6318430 |