Anderson Power Products, Inc.
Produkt-Nr.:
6325G1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
940 KIT W/ 1/0AWG CONTACTS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$23.446
$23.446
10
$20.35185
$203.5185
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Color | Gray |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 175 A |
| Contact Finish | Silver |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 1/0 AWG |
| Series | SB® 175 |
| Connector Style | 2 Poles |
| Mfr | Anderson Power Products, Inc. |
| Pitch | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Non-Gendered |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polycarbonate (PC) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |