APEM Inc.
Produkt-Nr.:
636NH/2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.552
$11.552
10
$10.40535
$104.0535
25
$9.96968
$249.242
50
$9.47929
$473.9645
100
$9.09796
$909.796
250
$8.553154
$2138.2885
500
$7.899402
$3949.701
1000
$7.627018
$7627.018
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Bushing Thread | M12 x 0.75 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Flatted |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 13.50mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 600NH |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 636NH |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |