TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
638818-6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE), Polymethylpentene (PMP) |
| Center Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | - |
| Voltage Rating | 335 V |
| Product Status | Active |
| Includes | - |
| Number of Ports | 2 |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Features | Code F2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Feature | - |
| Series | - |
| Cable Group | - |
| Body Material | Zinc |
| Connector Style | SMB, Fakra |
| Housing Color | Brown |
| Shield Termination | Solder |
| Package | Bulk |
| Body Finish | Tin |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Solder |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Base Product Number | 638818 |