TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
640051-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RING CIRC 14-18AWG #8 CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2565
$0.2565
10
$0.22135
$2.2135
25
$0.19494
$4.8735
50
$0.17898
$8.949
100
$0.172045
$17.2045
250
$0.15447
$38.6175
500
$0.14744
$73.72
1000
$0.122864
$122.864
2500
$0.112328
$280.82
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.370" (9.40mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Thickness | 0.024" (0.61mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.773" (19.63mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.145" (2.67mm ~ 3.68mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Steel |
| Features | Inner Teeth, Serrated Termination |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 640051 |