TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
640394-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA TIN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | Single Post |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Above Flange | 0.160" (4.06mm) |
| Termination | Clinch Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | 0.055" ~ 0.061" (1.40mm ~ 1.55mm) |
| Length - Overall | 0.310" (7.87mm) |
| Flange Diameter | 0.090" (2.29mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.058" (1.47mm) Dia |
| Terminal Style | Flanged |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Base Product Number | 640394 |