TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
641321-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 24-26AWG 0.187
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | Yellow |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 24-26 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.700" (17.78mm) |
| Insulation Diameter | 0.082" (2.08mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 641321 |