TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
641975-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 15POS 6.35MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.337
$2.337
78
$2.049321
$159.847038
156
$1.880268
$293.321808
468
$1.869733
$875.035044
1014
$1.52113
$1542.42582
4914
$1.404936
$6903.855504
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.550" (13.97mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 12A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Guide |
| Pitch - Mating | 0.250" (6.35mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 3 |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 15 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Circular |
| Series | Universal MATE-N-LOK |
| Row Spacing - Mating | 0.250" (6.35mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | 0.155" (3.94mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 641975 |