Würth Elektronik
Produkt-Nr.:
649016113322
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 16POS 4.20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.646
$0.646
10
$0.6308
$6.308
50
$0.58235
$29.1175
100
$0.51015
$51.015
500
$0.47215
$236.075
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | White |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | WR-MPC4 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |