651192-BB-0N
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
651192-BB-0N
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit -
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 651
Switch Function -
Voltage Rating - AC 125 V