6673R10KL.25RS
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
6673R10KL.25RS
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
POT 10K OHM 3.5W PLASTIC LINEAR
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.626" (15.90mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Servo Mount
Temperature Coefficient -400ppm/°C
Product Status Active
Rotation Continuous
Series 6670
Power (Watts) 3.5W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 2.000" Dia (50.80mm)