672D687H6R3DM5J
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
672D687H6R3DM5J
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 6.3V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.161" (29.50mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 672D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 680 µF