68020-414-040030LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
68020-414-040030LF
Beschreibung:
B/S DR RA HDR 2X7
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.190" (4.83mm)
Ingress Protection -
Contact Finish Thickness - Mating 100.0µin (2.54µm)
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Series BERGSTIK® II
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.095" (2.41mm)