68023-136HLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
68023-136HLF
Beschreibung:
SINGLE ROW RIGHT ANGLE
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.095" (2.41mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 110V
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.136" (3.45mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 36
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.305" (7.75mm)