68797-110HLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
68797-110HLF
Beschreibung:
BERGSTIK II 100CC SR ST-STRAIGHT
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 110V
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature -
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 10
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material -
Series BERGSTIK® II
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.213" (5.40mm)
Shrouding Unshrouded
Package Bag
Overall Contact Length 0.413" (10.49mm)