Zuhause / Tape / 690-RED-12MMX66M
minImg
690-RED-12MMX66M
3M
Produkt-Nr.:
690-RED-12MMX66M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TAPE FILM RED 0.47"X 72YDS
Benutzer handbuch
Usage Color Coding, Protecting, Sealing, Wrapping
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Red
Backing, Carrier Paklon™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Series Scotch® 690
Length 216' (66.0m) 72 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Film
Width 0.47" (12.00mm)