69155-030LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
69155-030LF
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 30POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.331" (8.40mm)
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 30
Series Quickie™
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Blue
Contact Length - Post 0.105" (2.67mm)