69802-044LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
69802-044LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN
Auf Lager : 4864
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Contact Material - Post Phosphor Bronze
Housing Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Contact Finish Thickness - Mating 150.0µin (3.81µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Positions or Pins (Grid) 44 (4 x 11)
Pitch - Post 0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post 150.0µin (3.81µm)
Series -
Type PLCC
Contact Finish - Post Tin
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Termination Post Length -
Features Closed Frame
Contact Material - Mating Phosphor Bronze
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Resistance 20mOhm