TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
7-1971875-7
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 15POS 6.00MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.064
$1.064
10
$0.99085
$9.9085
25
$0.9538
$23.845
50
$0.94449
$47.2245
100
$0.85234
$85.234
250
$0.824676
$206.169
500
$0.750975
$375.4875
1000
$0.672657
$672.657
2500
$0.626582
$1566.455
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 15 |
| Color | Black |
| Contact Type | Tab |
| Row Spacing | 0.319" (8.10mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | Power Triple Lock, High Temp |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1971875 |