TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
7-5530843-0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.047
$4.047
10
$3.60335
$36.0335
25
$3.58454
$89.6135
50
$3.54787
$177.3935
100
$3.198555
$319.8555
250
$3.180144
$795.036
500
$2.941162
$1470.581
1000
$2.628669
$2628.669
2500
$2.426462
$6066.155
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 62 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | - |
| Contact Type | - |
| Termination | Solder |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.070" (1.37mm ~ 1.78mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Series | Standard Edge II |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyester, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | 5530843 |