TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
7-5530843-5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.698
$2.698
10
$2.40255
$24.0255
25
$2.3902
$59.755
50
$2.36569
$118.2845
100
$2.17056
$217.056
250
$2.158362
$539.5905
500
$1.96327
$981.635
1000
$1.755961
$1755.961
2500
$1.62183
$4054.575
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | - |
| Contact Type | - |
| Termination | Solder |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.070" (1.37mm ~ 1.78mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Series | Standard Edge II |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyester, Glass Filled |
| Package | Tube |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | 5530843 |