Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
70233-116LF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER 48POS PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.8165
$4.8165
10
$4.37095
$43.7095
25
$4.13934
$103.4835
50
$4.0432
$202.16
100
$3.850635
$385.0635
250
$3.369346
$842.3365
500
$3.273073
$1636.5365
1000
$2.791736
$2791.736
2500
$2.5992
$6498
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Positions | 48 |
| Voltage Rating | - |
| Color | Natural, White |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Metral® |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | - |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | - |
| Base Product Number | 70233 |