70IMX7-1212-8C
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
70IMX7-1212-8C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 12V 7W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 121V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 300mA, 300mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 40V
Series Melcher IMX7 (7W)
Power (Watts) 7 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 14-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 85%