7103J15Z3QE2
C&K
Produkt-Nr.:
7103J15Z3QE2
Hersteller:
C&K
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
Actuator Type Concave (Standard V)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 20.32mm x 12.70mm
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 7000
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 120 V