7105J62Z3GE22
C&K
Produkt-Nr.:
7105J62Z3GE22
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
Actuator Type Paddle - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Series 7000
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function Mom-Off-Mom
Voltage Rating - AC 120 V