715C40DKD10
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
715C40DKD10
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 40KV Y5U DISK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40000V (40kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.551" Dia x 1.358" L (39.40mm x 34.50mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings -
Series Cera-Mite 715C
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF