Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
71966-303LF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.527
$2.527
10
$2.19925
$21.9925
100
$1.96555
$196.555
500
$1.63799
$818.995
1000
$1.403986
$1403.986
5000
$1.24487
$6224.35
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.276" (7.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 34 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | Dubox™ |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Blue |
| Contact Length - Post | 0.116" (2.95mm) |
| Number of Positions Loaded | 30 |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 71966 |