TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
735279
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 18.5-22AWG 0.250
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.083
$1.083
10
$1.00985
$10.0985
25
$0.9728
$24.32
50
$0.9633
$48.165
100
$0.869345
$86.9345
250
$0.84113
$210.2825
500
$0.765947
$382.9735
1000
$0.686062
$686.062
2500
$0.639074
$1597.685
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Fully Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18.5-22 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.846" (21.49mm) |
| Insulation Diameter | 0.130" (3.30mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 7352 |