TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
736066
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN WIRE PIN TERM 6AWG TERMINYL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Length - Pin | 0.709" (18.01mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 6 AWG |
| Diameter - Barrel OD | - |
| Series | Terminyl |
| Length - Overall | 1.543" (39.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.315" (8.00mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pin Diameter | Circular - 0.170" (4.32mm) Dia |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | - |
| Base Product Number | 7360 |