Texas Instruments
Produkt-Nr.:
74AHC1G126MDCKTEP
Hersteller:
Paket:
SC-70-5
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.698
$2.698
10
$2.42155
$24.2155
25
$2.28988
$57.247
100
$1.98436
$198.436
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Series | 74AHC |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Base Product Number | 74AHC1G126 |