757D108M035DT3D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
757D108M035DT3D
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 757D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.98 A @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms