757D277H035CG4C
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
757D277H035CG4C
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 35V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 270 µF