757D477M025CG3D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
757D477M025CG3D
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 206mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 757D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.47 A @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms