757D567M035DG3D
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
757D567M035DG3D
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.12 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 210mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.81 A @ 40 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms