TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
770812-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 6POS 4.14MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | White |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.163" (4.14mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Series | Mini-Universal MATE-N-LOK |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.163" (4.14mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | Board Lock |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 770812 |