TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
786557-7
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN D-TYPE RCPT 68P VERT PRESS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.0435
$13.0435
10
$12.7718
$127.718
25
$12.4317
$310.7925
50
$11.82028
$591.014
100
$10.66546
$1066.546
250
$10.597478
$2649.3695
500
$9.238826
$4619.413
1000
$9.170901
$9170.901
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Dielectric Material | Polyphthalamide (PPA) |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 30V |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Shielded |
| Shell Size, Connector Layout | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 68 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Form | - |
| Series | AMPLIMITE .050 III |
| Connector Style | D-Type |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 786557 |