TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
794953-8
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 8POS 4.20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.247
$0.247
10
$0.21185
$2.1185
25
$0.21128
$5.282
50
$0.20862
$10.431
100
$0.19285
$19.285
250
$0.158498
$39.6245
500
$0.149701
$74.8505
1000
$0.139137
$139.137
2500
$0.134738
$336.845
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | VAL-U-LOK |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 794953 |