TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
796683-9
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.909
$5.909
10
$5.1756
$51.756
25
$5.03956
$125.989
50
$4.93126
$246.563
100
$4.633245
$463.3245
250
$4.60617
$1151.5425
500
$4.308117
$2154.0585
1000
$3.84751
$3847.51
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 9 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 17.5 A |
| Base Product Number | 796683 |