TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
796692-6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLK 6P SIDE ENT 5.08MM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.9655
$9.9655
10
$9.0155
$90.155
25
$8.77686
$219.4215
50
$8.44284
$422.142
100
$7.82268
$782.268
250
$7.775028
$1943.757
500
$7.488831
$3744.4155
1000
$6.67793
$6677.93
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 6 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Number of Levels | 2 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 17.5 A |
| Base Product Number | 796692 |